Premiera filmu „Hubal” na Ziemi Opoczyńskiej

W 127. rocznicę urodzin mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” zapraszamy do obejrzenia wyjątkowego dokumentu!

Film Muzeum Regionalnego w Opocznie „Hubal na Ziemi Opoczyńskiej opowiada o miejscach związanych z mjr. Henrykiem Dobrzańskim „Hubalem” i jego Oddziałem Wydzielonym Wojska Polskiego, które znajdują się w regionie opoczyńskim.

Podczas 76 minut materiału widzowie zapoznają się z blisko trzydziestoma miejscami w okolicach Opoczna i samym Opocznie, które są bezpośrednio związane legendarną postacią mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” i utworzonym przez niego Oddziałem Wydzielonym Wojska Polskiego. Część z tych miejsc jest powszechnie znana, część natomiast będzie dla widzów dużym zaskoczeniem.

Produkcja: Muzeum Regionalne w Opocznie 2024
Scenariusz i opracowanie tekstów: Wiktor Pietrzyk
Konsultacja merytoryczna: Ewa Pawlus, Jacek Lombarski
Montaż: Piotr Kłodawski
Film według pomysłu Pawła Karbownika.