Opoczyński Rajd Motocykli Zabytkowych „HUBAL” 2024

🏍🏍🏍 Wielkimi krokami zbliża się Opoczyński Rajd Motocykli Zabytkowych HUBAL 2024, który już w najbliższy weekend 14-16 czerwca już po raz czwarty pojedzie malowniczymi okolicami naszego regionu. Organizatorem tego ogólnopolskiego wydarzenia jest Muzeum Regionalne w Opocznie oraz Moto Boxer Servis.

✅ Wszystkich fanów dawnych motocykli zapraszamy w sobotę 15 czerwca przed Muzeum Regionalne w Opocznie. W godzinach 9:00 – 10:00 będzie można z bliska zobaczyć wszystkie pojazdy biorące udział w Rajdzie. W tegorocznej edycji naszej imprezy swój udział zapowiedziało 139 załóg motocyklowych.

✅ Trasa tegorocznego Rajdu przebiegać będzie przez teren Gmina Opoczno, Gmina Sławno, Gmina Mniszków, Gmina Tomaszów Mazowiecki, Gmina Poświętne a także Nadleśnictwo Opoczno Lasy Państwowe i Nadleśnictwo Smardzewice – Lasy Państwowe. Łącznie to około 120 km niezwykle atrakcyjnymi terenami naszego regionu.

✅ Celem Opoczyńskiego Rajdu Motocykli Zabytkowych „HUBAL” jest przede wszystkim upamiętnienie postaci mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” oraz propagowanie wiedzy na temat historii związanego z Ziemią Opoczyńską Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego. Wśród uczestników Rajdu chcemy również promować wyjątkowe walory turystyczne, krajoznawcze i przyrodnicze naszego regionu.