Zapraszamy na promocję wspomnień Szczęsnego Libiszowskiego

📙📙 Muzeum Regionalne w Opocznie zaprasza na promocję wyjątkowej książki Szczęsnego Libiszowskiego „Wspomnienia opoczyńskiego ziemianina 1881-1945”. Wspomnienia zostały opracowane przez wnuczkę Szczęsnego prof. dr hab. Marię Antoninę Libiszowską-Żółtkowską.

✅ Promocja odbędzie się w sobotę 5 października 2024 r. o godzinie 15:00 w sali wystaw czasowych opoczyńskiego Muzeum.

ℹ Pamiętnik Szczęsnego Libiszowskiego, ziemianina o rodowodzie szlacheckim, jest kronikarskim zapisem burzliwych dziejów od końca XIX do połowy XX wieku. Lata 1881-1945. Rodzina Szczęsnego od pokoleń związana była z ziemią opoczyńską. Od pięciuset lat tu były ich rodowe siedziby. Jego antenaci po części tworzyli historię tego regionu. Szczęsny był ich ostatnim przedstawicielem. Mieszkał tu i pracował przez sześćdziesiąt cztery lata, aż do 1945 r. kiedy został wypędzony ze swojego majątku przez władze komunistyczne.